Výstava spěratelských panenek

Tonner Doll Company, Inc.

Tonner Doll Company, Inc. je ve světě sběratelských módních panenek jednou z nejznámějších a dalo by se říci i nejrozšířenějších společností. V České republice patří panenky Tonner k nejprodávanějším i když jsou zde stále ještě téměř neznámé.

Picture by Dolls-Doll.com zdroj:

Společnost Tonner Doll Company se sídlem v New Yorku je mezinárodně uznávaná díky svým úspěchům v soutěžích zaměřených na panenky a řadě získaných ocenění.
Tonner Doll Company je jednou z nejúspěšnějších společností výrobců panenek na světě, která vyrábí sběratelské panenky různého vzhledu i věku. Společnost vznikla v roce 1991 a jejím zakladatelem je designér a módní návrhář Robert Tonner.
Po úspěšném absolvování Parsons School of Design byl Robert Tonner zaměstnán jako designér u mezinárodně uznávaného módního návrháře Billa Blasse. Jeho návrhy se pravidelně objevovaly v předních módních magazínech. V roce 1991 Tonner definitivně opustil svět módního průmyslu a založil společnost Robert Tonner Doll, ve které se věnoval rozvoji a zdokonalení designu své vlastní panenky. Všechny panenky Roberta Tonnera a jejich dokonalé oblečení jsou odrazem jeho tvorby v módním průmyslu.
Společnost Tonner Doll spolupracuje i s několika filmovými společnostmi. Díky této spolupráci vznikají filmové panenky, například série panenek z filmu Chicago, Harry Potter™, Piráti z Karibiku, Narnija, Twilight Saga nebo postavy komiksových superhrdinů.
Mezi neopomenutelné panenky z dílny Roberta Tonnera patří: Betsy McCall®, Ann Estelle od Mary Engelbreit® a For Better or For Worse®. Tonnerovy celosvětově nejznámější panenky jsou z kolekce Tyler Wentworth®.
Panenky Roberta Tonnera se prodávají téměř po celém světě a v exkluzivních edicích jsou vydávány i do vybraných obchodů jako například FAO Schwarz v New Yorku a Las Vegas nebo slavný obchodní dům Harrods v Knightsbridge v Anglii.